V Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Różne oblicza agresji. Przyczyny, profilaktyka, leczenie – narastający problem medyczny”
11 – 12 kwietnia 2019r.
Organizator: PSYCHOMedical, współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Partnerzy: Rada Programowa Ośrodka Kształcenia Medycznego Beskidzkiej Izby Lekarskiej.
WYKŁADOWCY:
11 kwietnia 2019
dr hab. prof. UTH Mariusz Z. Jędrzejko, mgr Agnieszka Taper – Fundacja Bonum Humanum Certyfikowane warsztaty edukacyjno-metodyczne: „Technologie cyfrowe i ich treści a rozwój emocjonalno-edukacyjny dzieci i młodzieży” – wpływ nieustannego pobudzania mózgu na agresję, mechanizmy przeciążenia informacyjnego oraz silne emocje i lęki będące następstwem nadaktywności w sieci. Mechanizm cyberuzależnień. Delegacje dla profilaktyki.
12 kwietnia 2019
dr Ireneusz Jelonek – Zastępca ordynatora, Oddział Kliniczny Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, . Katedra Psychiatrii i Psychoterapii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach: „Agresja – między wychowaniem a objawem, trudności w diagnozie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży”.
lek. med. Jolanta Klemens – PSYCHOMedical w Bielsku-Białej – „Agresja u dorosłych z zaburzeniami psychicznymi – przyczyny, farmakologiczne i poza farmakologiczne metody radzenia sobie. Jak praktycznie radzić sobie z agresją u chorych psychicznie dorosłych?”
prof. dr hab. med. Przemysław Bieńkowski – Katedra i Klinika Psychiatrii, Warszawski Uniwersytet Medyczny Collegium Medicum, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa: „Pobudzenie i agresja. Swoiste czy nieswoiste działanie leków?”
dr hab. prof. UTH Mariusz Z. Jędrzejko – Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku: „Narkotyki i NSP. Agresja przeciwko sobie – nieobliczalność agresji przeciwko innym”
mgr Karolina Laurentowska – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku socjologia oraz SWPS w Katowicach na kierunku psychologia, specjalność kliniczna. Psycholog oraz psychoterapeuta w PSYCHOMedical w Bielsku-Białej, psycholog w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzu. „W dialogu z agresją – zachowania agresywne u dzieci i młodzieży z perspektywy pracy terapeutycznej w ujęciu psychodynamicznym”
II Konferencja z cyklu zdrowie publiczne: „Rusz ciało – odzyskaj równowagę”–
25 – 26 maja 2017r.
Przeprowadzono panel praktyczny dla osób ze stopniem niepełnosprawności. Organizator: Stowarzyszenie FELICITAS, Partnerzy: PSYCHOMedical, Podbeskidzka Izba Pielęgniarek i Położnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
dr n. biol. Grażyna Pająk „Jak przybliżyć naturę w cywilizowany świat”. Przywracanie struktury wody, neutralizacja smogu elektromagnetycznego
mgr Wojciech Pal „W zdrowym ciele zdrowy mózg – o wpływie ćwiczeń na mózg, mózgu na ćwiczenia/
dr n. med. Bogusław Sadlik „Ruch to zdrowie” /nie tylko fizyczne
dr Izabela Zając-Gawlak „12,500 kroków dziennie: uniwersalny lek bez skutków ubocznych”
mgr Rafał Piękoś „Karate – filozofia ruchu i ducha”
mgr Piotr Gęborys „Narusz równowagę, odzyskaj ciało”.
III Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Wszystko, co powinniście wiedzieć, a boicie się zapytać”
– na styku psychiatrii, urologii, seksuologii, ginekologii –
1 kwietnia 2017r.
Organizator: PSYCHOMedical, współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Part- nerzy: Rada Programowa Ośrodka Kształcenia Medycznego Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Powiat Bielski.
WYKŁADOWCY:
prof. dr hab. n.med Zbigniew Lew Starowicz Centrum Terapii Lew Starowicz w Warszawie: „ Nowe standardy diagnostyczne i terapeutyczne zaburzeń seksualnych”
prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak Kierownik Katedry i Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu „Czy seks w okresie menopauzalnym musi boleć i jak to skutecznie zmienić”
dr hab. n. med. Robert Pudlo Katedra Psychiatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Tarnowskich Górach „Wpływ leków przeciwdepresyjnych na funkcje seksualne”
dr n. med Marcin Życzkowski specjalista urolog, Fellow of the European Board of Urology, specjalista urolog dziecięcy, Adiunkt Kliniki Urologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach: „Zaburzenia seksualne u pacjentów leczonych z powodu łagodnego rozrostu i raka gruczołu krokowego”.
I Konferencja z cyklu zdrowie publiczne: „Różne spojrzenia na psyche”
24 czerwca 2016r.
Różne perspektyw spojrzenia na osobę z problemami psychicznymi Organizator: Stowarzyszenie FELICITAS, partnerzy: PSYCHOMedical, Starostwo Powiatowe w Bielsku- Białej. Wśród uczestników konferencji obok profesjonalistów wzięło udział jednocześnie 30 osób niepełnosprawnych.
WYKŁADOWCY:
prof. Jerzy Vetulani „Zaburzenia psychiczne z punktu widzenia biologii”
lek. med. Jolanta Klemens „Choroba psychiczna-stereotypy a rzeczywistość”
mgr Renata Mędrzak-Madusiok „Cierpienie psychiczne-między zdrowiem a chorobą”
dr nauk teologicznych ks. Marek Studenski „Duchowy wymiar choroby psychicznej”
WARSZTATY:
mgr Karolina Laurentowska „Kiedy (nie)jem, aby żyć; kiedy żyję, aby (nie)jeść”
Z wykształcenia socjolog, psycholog, obecnie w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej. Z zawodu i pasji psycholog: „Z natury kobieta i mama do kwadratu. Z wyboru na co dzień pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Pracuję pod stałą superwizją. Z potrzeby ducha bywam czasami zasłuchana, czasami zaczytana, czasami zapatrzona. Z potrzeby ciała jestem miłośniczką aktywnego stylu życia i ruchu. Obszary mojej pracy w zakresie diagnozy i terapii dzieci oraz młodzieży to zaburzenia odżywiania, zaburzenia emocjonalne wieku rozwojowego, zespoły depresyjne, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia lękowe oraz zaburzenia zachowania związane z trudną sytuacją życiową (m.in. rozwód, utrata bliskiej osoby). W zakresie pomocy osobą dorosłym to zaburzenia odżywiania, zaburzenia nerwicowe, zespoły stresu pourazowego, zaburzenia depresyjne”.
mgr Monika Pustelnik „Sny królewską drogą do podświadomości”
Psycholog kliniczny i certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w z pacjentami Oddziału Całodobowego Psychiatrycznego oraz w Oddziału Dziennego: „od wielu lat pracuję także w Poradni Zdrowia Psychicznego jako psychoterapeuta i diagnosta. Ukończyłam dwuletnie szkolenie w metodzie Psychodramy Moreno. Od 1999 roku prowadzę Prywatny Gabinet Psychologiczny, w którym pracuję terapeutycznie z pacjentami indywidualnymi i z parami (małżeństwami). Stale doskonalę swój warsztat pracy i rozwijam umiejętności uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach.
mgr Irena Kumkowska „Posłuchaj ciała-czyli o bólu psychicznym komunikowanym przez ciało”
Posiada certyfikat z psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje jako psycholog, psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego i w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Czechowicach-Dziedzicach.
II Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Depresja kobiet – problem społeczny i medyczny. W XXI wieku nie ma powodu, aby cierpieć…”
16 kwietnia 2016r.
Organizator: PSYCHOMedical w Bielsku-Białej / Zespół Gabinetów Psychiatryczno – Psychologicznych dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży/. Współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Partnerzy: Okręgowa Rada Lekarska Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.
Depresja dotyka wiele osób w każdym wieku, również młodych kobiet u progu życia, w okresie prokreacji. Wtedy zawsze pojawia się dylemat, czy mogę planować posiadanie potomstwa gdy choruję? Czy mogę brać leki, gdy planuję ciążę? Czy mogę brać leki, gdy już jestem w ciąży? Co lepsze dla dziecka? Gdzie jest granica? Czy mogę karmić naturalnie po urodzeniu dziecka? Jeżeli tak, to jakie leki?
WYKŁADOWCY:
Profesor Maciej Wilczak – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu: „Terapia hormonalna u kobiet w okresie menopauzy – fakty i mity”.
Profesor Przemysław Bieńkowski – Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie -„Bezpieczeństwo leków psychotropowych przed ciążą, w ciąży i po ciąży”
Pan Doktor hab. n. med. Michał Lew-Starowicz – Warszawa: „Mózg, seks i leki psychotropowe” Wykład o ośrodkowych uwarunkowaniach seksualności, powiązaniach z zaburzeniami afektywnymi i z leczeniem, etc.
lek. med. Jolanta Klemens – PSYCHOMedical: „Nowoczesna farmakoterapii w depresji”.
Stowarzyszenie FELICITAS Kreacja Rzeczywistości
43-318 Bielsko-Biała
ul.Bierna 20
Tel: 602 322 713
Tel: 512 459 504
biuro@felicitas.pl
Warsztaty Terapii Zajęciowej FELICITAS
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Nad Białką 1E
Tel: 570 027 479
biuro@felicitas.pl
Warsztaty Terapii Zajęciowej FELICITAS
43-340 Kozy
ul.Bielska 17
tel.519 485 607
biuro@felicitas.pl