Konferencje

Zadanie publiczne: „Medyczne i psychologiczne sposoby przeciwdziałania skutkom COVID-19”
30.09.2021r. i 01.10.2021r.
ZADANIE JEST DOFINANSOWANE Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Zapraszamy do Hotelu ELBRUS w Szczyrku, gdzie odbędą się wykłady, warsztaty skierowane do osób z niepełnosprawnością oraz ich opiekunów i osób zaangażowanych w proces rehabilitacji:

lek. med. Jolanta Klemens specj. psychiatra:
„Farmakologia osób z niepełnosprawnością sprzężoną”

ks. Wojciech Pal mgr psychologii, psychoterapeuta:
„Psychologiczne skutki funkcjonowania w realiach pandemii, jej wpływ na życie osób niepełnosprawnych, skutki długofalowe”

lek. med. Aleksander Rutkiewicz dr nauk humanistycznych, spec. anestezjologii i intensywnej terapii, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
„Udzielanie pierwszej pomocy w wybranych stanach nagłych”

mgr Barbara Płaczek trener edukator seksualny osób z niepełnosprawnością intelektualną, trener edukator seksualny dzieci i młodzieży, specjalista seksuologii, pedagog, terapeuta:
„ Rola seksualności w zaspakajaniu potrzeb psychicznych osób niepełnosprawnych (miłości, akceptacji, szacunku, uznania, bezpieczeństwa, samorealizacji)”

Osoby niepełnosprawne uczestniczące w projekcie będą też miały możliwość poznania zasad bezpiecznego zachowania się w górach i zasad udzielania tam pierwszej pomocy. Jest to możliwe dzięki współpracy z BESKIDZKĄ GRUPĄ GOPR. Po wyjeździe koleją gondolową na Halę Skrzyczeńską ratownicy GOPR przeprowadzą szkolenie. Część osób będzie mogła wyjechać wyciągiem kanapowym jeszcze wyżej, skąd przejdzie na szczyt Skrzycznego.

Ośrodek Mountain Resort umożliwił wyjazd koleją gondolową i kanapową nieodpłatnie dla całej grupy osób niepełnosprawnych i opiekunów biorących udział w projekcie, ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR przeprowadzili szkolenie również nieodpłatnie za co bardzo, bardzo dziękujemy.

 

 

V Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Różne oblicza agresji. Przyczyny, profilaktyka, leczenie – narastający problem medyczny”
11 – 12 kwietnia 2019r.
Organizator: PSYCHOMedical, współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Partnerzy: Rada Programowa Ośrodka Kształcenia Medycznego Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

WYKŁADOWCY:

11 kwietnia 2019

dr hab. prof. UTH Mariusz Z. Jędrzejko, mgr Agnieszka Taper – Fundacja Bonum Humanum Certyfikowane warsztaty edukacyjno-metodyczne: „Technologie cyfrowe i ich treści a rozwój emocjonalno-edukacyjny dzieci i młodzieży” – wpływ nieustannego pobudzania mózgu na agresję, mechanizmy przeciążenia informacyjnego oraz silne emocje i lęki będące następstwem nadaktywności w sieci. Mechanizm cyberuzależnień. Delegacje dla profilaktyki.

12 kwietnia 2019

dr Ireneusz Jelonek Zastępca ordynatora, Oddział Kliniczny Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, . Katedra Psychiatrii i Psychoterapii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach: „Agresja – między wychowaniem a objawem, trudności w diagnozie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży”.

lek. med. Jolanta Klemens – PSYCHOMedical w Bielsku-Białej – „Agresja u dorosłych z zaburzeniami psychicznymi – przyczyny, farmakologiczne i poza farmakologiczne metody radzenia sobie. Jak praktycznie radzić sobie z agresją u chorych psychicznie dorosłych?

prof. dr hab. med. Przemysław Bieńkowski – Katedra i Klinika Psychiatrii, Warszawski Uniwersytet Medyczny Collegium Medicum, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa: „Pobudzenie i agresja. Swoiste czy nieswoiste działanie leków?”

dr hab. prof. UTH Mariusz Z. Jędrzejko – Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku: „Narkotyki i NSP. Agresja przeciwko sobie – nieobliczalność agresji przeciwko innym

mgr Karolina Laurentowska – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku socjologia oraz SWPS w Katowicach na kierunku psychologia, specjalność kliniczna. Psycholog oraz psychoterapeuta w PSYCHOMedical w Bielsku-Białej, psycholog w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzu. „W dialogu z agresją – zachowania agresywne u dzieci i młodzieży z perspektywy pracy terapeutycznej w ujęciu psychodynamicznym

 

II Konferencja z cyklu zdrowie publiczne: „Rusz ciało – odzyskaj równowagę”
25 – 26 maja 2017r.
Przeprowadzono panel praktyczny dla osób ze stopniem niepełnosprawności. Organizator: Stowarzyszenie FELICITAS, Partnerzy: PSYCHOMedical, Podbeskidzka Izba Pielęgniarek i Położnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 


WYKŁADOWCY:

dr n. biol.  Grażyna Pająk Jak przybliżyć naturę w cywilizowany świat”. Przywracanie struktury wody, neutralizacja smogu elektromagnetycznego

mgr Wojciech PalW zdrowym ciele zdrowy mózg – o wpływie ćwiczeń na mózg, mózgu na ćwiczenia/

dr n. med.  Bogusław Sadlik „Ruch to zdrowie” /nie tylko fizyczne

dr Izabela Zając-Gawlak 12,500 kroków dziennie: uniwersalny lek bez skutków ubocznych

mgr Rafał PiękośKarate – filozofia ruchu i ducha”

mgr Piotr GęborysNarusz równowagę, odzyskaj ciało”.

 

 

III Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Wszystko, co powinniście wiedzieć, a boicie się zapytać”
na styku psychiatrii, urologii, seksuologii, ginekologii –
1 kwietnia 2017r.
Organizator: PSYCHOMedical, współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Part- nerzy: Rada Programowa Ośrodka Kształcenia Medycznego Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Powiat Bielski.

WYKŁADOWCY:

prof. dr hab. n.med Zbigniew Lew Starowicz Centrum Terapii Lew Starowicz w Warszawie: „ Nowe standardy diagnostyczne i terapeutyczne zaburzeń seksualnych”

prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak Kierownik Katedry i Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu „Czy seks w okresie menopauzalnym musi boleć i jak to skutecznie zmienić”

dr hab. n. med. Robert Pudlo Katedra Psychiatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Tarnowskich Górach „Wpływ leków przeciwdepresyjnych na funkcje seksualne

dr n. med Marcin Życzkowski specjalista urolog, Fellow of the European Board of Urology, specjalista urolog dziecięcy, Adiunkt Kliniki Urologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach: „Zaburzenia seksualne u pacjentów leczonych z powodu łagodnego rozrostu i raka gruczołu krokowego”.

 

I Konferencja z cyklu zdrowie publiczne: „Różne spojrzenia na psyche”
24 czerwca 2016r.
Różne perspektyw spojrzenia na osobę z problemami psychicznymi Organizator: Stowarzyszenie FELICITAS, partnerzy: PSYCHOMedical, Starostwo Powiatowe w Bielsku- Białej. Wśród uczestników konferencji obok profesjonalistów wzięło udział jednocześnie 30 osób niepełnosprawnych.

WYKŁADOWCY:

prof. Jerzy Vetulani Zaburzenia psychiczne z punktu widzenia biologii”

lek. med. Jolanta KlemensChoroba psychiczna-stereotypy a rzeczywistość”

mgr Renata Mędrzak-MadusiokCierpienie psychiczne-między zdrowiem a chorobą”

dr nauk teologicznych ks. Marek Studenski „Duchowy wymiar choroby psychicznej”

WARSZTATY:

mgr Karolina Laurentowska „Kiedy (nie)jem, aby żyć; kiedy żyję, aby (nie)jeść”

Z wykształcenia socjolog, psycholog, obecnie w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej. Z zawodu i pasji psycholog: „Z natury kobieta i mama do kwadratu. Z wyboru na co dzień pracuję z dziećmi,  młodzieżą oraz dorosłymi. Pracuję pod stałą superwizją. Z potrzeby ducha bywam czasami zasłuchana, czasami zaczytana, czasami zapatrzona. Z potrzeby ciała jestem miłośniczką aktywnego stylu życia i ruchu. Obszary mojej pracy w zakresie diagnozy i terapii dzieci oraz młodzieży to zaburzenia odżywiania, zaburzenia emocjonalne wieku rozwojowego, zespoły depresyjne, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia lękowe oraz zaburzenia zachowania związane z trudną sytuacją życiową (m.in. rozwód, utrata bliskiej osoby). W zakresie pomocy osobą dorosłym to zaburzenia odżywiania, zaburzenia nerwicowe, zespoły stresu pourazowego, zaburzenia depresyjne”.

mgr Monika Pustelnik „Sny królewską drogą do podświadomości”

Psycholog kliniczny i certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w z pacjentami  Oddziału Całodobowego Psychiatrycznego oraz w Oddziału Dziennego: „od wielu lat pracuję także w Poradni Zdrowia Psychicznego jako psychoterapeuta i diagnosta. Ukończyłam dwuletnie szkolenie w metodzie Psychodramy Moreno. Od 1999 roku prowadzę Prywatny Gabinet Psychologiczny, w którym pracuję terapeutycznie z pacjentami indywidualnymi i z parami (małżeństwami). Stale doskonalę swój warsztat pracy i rozwijam umiejętności uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach.

mgr Irena KumkowskaPosłuchaj ciała-czyli o bólu psychicznym komunikowanym przez ciało”

Posiada certyfikat z psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje jako psycholog, psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego i w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Czechowicach-Dziedzicach.

 

II Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Depresja kobiet – problem społeczny i medyczny. W XXI wieku nie ma powodu, aby cierpieć…”
16 kwietnia 2016r.
Organizator: PSYCHOMedical w Bielsku-Białej / Zespół Gabinetów Psychiatryczno – Psychologicznych dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży/. Współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Partnerzy: Okręgowa Rada Lekarska Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Depresja dotyka wiele osób w każdym wieku, również młodych kobiet u progu życia, w okresie prokreacji. Wtedy zawsze pojawia się dylemat, czy mogę planować posiadanie potomstwa gdy choruję? Czy mogę brać leki, gdy planuję ciążę? Czy mogę brać leki, gdy już jestem w ciąży? Co lepsze dla dziecka? Gdzie jest granica? Czy mogę karmić naturalnie po urodzeniu dziecka? Jeżeli tak, to jakie leki?

WYKŁADOWCY:

Profesor Maciej Wilczak – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu: Terapia hormonalna u kobiet w okresie menopauzy – fakty i mity”.

Profesor Przemysław Bieńkowski – Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie -„Bezpieczeństwo leków psychotropowych przed ciążą, w ciąży i po ciąży”

Pan Doktor hab. n. med. Michał Lew-Starowicz – Warszawa: Mózg, seks i leki psychotropowe” Wykład o ośrodkowych uwarunkowaniach seksualności, powiązaniach z zaburzeniami afektywnymi i z leczeniem, etc.

lek. med. Jolanta Klemens – PSYCHOMedical: Nowoczesna farmakoterapii w depresji”.

Stowarzyszenie FELICITAS Kreacja Rzeczywistości

43-318 Bielsko-Biała
ul.Bierna 20
Tel: 602 322 713
Tel: 512 459 504
biuro@felicitas.pl

Warsztaty Terapii Zajęciowej FELICITAS

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Nad Białką 1E
Tel: 570 027 479
biuro@felicitas.pl

Warsztaty Terapii Zajęciowej FELICITAS

43-340 Kozy
ul.Bielska 17
tel.519 485 607
biuro@felicitas.pl