Konferencje stare

 

I Konferencja z cyklu zdrowie publiczne: „Różne spojrzenia na psyche”
24 czerwca 2016r.
Różne perspektyw spojrzenia na osobę z problemami psychicznymi Organizator: Stowarzyszenie FELICITAS, partnerzy: PSYCHOMedical, Starostwo Powiatowe w Bielsku- Białej. Wśród uczestników konferencji obok profesjonalistów wzięło udział jednocześnie 30 osób niepełnosprawnych.

WYKŁADOWCY:

prof. Jerzy Vetulani Zaburzenia psychiczne z punktu widzenia biologii”

lek. med. Jolanta KlemensChoroba psychiczna-stereotypy a rzeczywistość”

mgr Renata Mędrzak-MadusiokCierpienie psychiczne-między zdrowiem a chorobą”

dr nauk teologicznych ks. Marek Studenski „Duchowy wymiar choroby psychicznej”

WARSZTATY:

mgr Karolina Laurentowska „Kiedy (nie)jem, aby żyć; kiedy żyję, aby (nie)jeść”

Z wykształcenia socjolog, psycholog, obecnie w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej. Z zawodu i pasji psycholog: „Z natury kobieta i mama do kwadratu. Z wyboru na co dzień pracuję z dziećmi,  młodzieżą oraz dorosłymi. Pracuję pod stałą superwizją. Z potrzeby ducha bywam czasami zasłuchana, czasami zaczytana, czasami zapatrzona. Z potrzeby ciała jestem miłośniczką aktywnego stylu życia i ruchu. Obszary mojej pracy w zakresie diagnozy i terapii dzieci oraz młodzieży to zaburzenia odżywiania, zaburzenia emocjonalne wieku rozwojowego, zespoły depresyjne, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia lękowe oraz zaburzenia zachowania związane z trudną sytuacją życiową (m.in. rozwód, utrata bliskiej osoby). W zakresie pomocy osobą dorosłym to zaburzenia odżywiania, zaburzenia nerwicowe, zespoły stresu pourazowego, zaburzenia depresyjne”.

mgr Monika Pustelnik „Sny królewską drogą do podświadomości”

Psycholog kliniczny i certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w z pacjentami  Oddziału Całodobowego Psychiatrycznego oraz w Oddziału Dziennego: „od wielu lat pracuję także w Poradni Zdrowia Psychicznego jako psychoterapeuta i diagnosta. Ukończyłam dwuletnie szkolenie w metodzie Psychodramy Moreno. Od 1999 roku prowadzę Prywatny Gabinet Psychologiczny, w którym pracuję terapeutycznie z pacjentami indywidualnymi i z parami (małżeństwami). Stale doskonalę swój warsztat pracy i rozwijam umiejętności uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach.

mgr Irena KumkowskaPosłuchaj ciała-czyli o bólu psychicznym komunikowanym przez ciało”

Posiada certyfikat z psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje jako psycholog, psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego i w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Czechowicach-Dziedzicach.

 

II Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Depresja kobiet – problem społeczny i medyczny. W XXI wieku nie ma powodu, aby cierpieć…”
16 kwietnia 2016r.
Organizator: PSYCHOMedical w Bielsku-Białej / Zespół Gabinetów Psychiatryczno – Psychologicznych dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży/. Współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Partnerzy: Okręgowa Rada Lekarska Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Depresja dotyka wiele osób w każdym wieku, również młodych kobiet u progu życia, w okresie prokreacji. Wtedy zawsze pojawia się dylemat, czy mogę planować posiadanie potomstwa gdy choruję? Czy mogę brać leki, gdy planuję ciążę? Czy mogę brać leki, gdy już jestem w ciąży? Co lepsze dla dziecka? Gdzie jest granica? Czy mogę karmić naturalnie po urodzeniu dziecka? Jeżeli tak, to jakie leki?

WYKŁADOWCY:

Profesor Maciej Wilczak – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu: Terapia hormonalna u kobiet w okresie menopauzy – fakty i mity”.

Profesor Przemysław Bieńkowski – Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie -„Bezpieczeństwo leków psychotropowych przed ciążą, w ciąży i po ciąży”

Pan Doktor hab. n. med. Michał Lew-Starowicz – Warszawa: Mózg, seks i leki psychotropowe” Wykład o ośrodkowych uwarunkowaniach seksualności, powiązaniach z zaburzeniami afektywnymi i z leczeniem, etc.

lek. med. Jolanta Klemens – PSYCHOMedical: Nowoczesna farmakoterapii w depresji”.