Konferencje

V Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Różne oblicza agresji. Przyczyny, profilaktyka, leczenie – narastający problem medyczny”
11 – 12 kwietnia 2019r.
Organizator: PSYCHOMedical, współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Partnerzy: Rada Programowa Ośrodka Kształcenia Medycznego Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

WYKŁADOWCY:

11 kwietnia 2019

dr hab. prof. UTH Mariusz Z. Jędrzejko, mgr Agnieszka Taper – Fundacja Bonum Humanum Certyfikowane warsztaty edukacyjno-metodyczne: „Technologie cyfrowe i ich treści a rozwój emocjonalno-edukacyjny dzieci i młodzieży” – wpływ nieustannego pobudzania mózgu na agresję, mechanizmy przeciążenia informacyjnego oraz silne emocje i lęki będące następstwem nadaktywności w sieci. Mechanizm cyberuzależnień. Delegacje dla profilaktyki.

12 kwietnia 2019

dr Ireneusz Jelonek – Zastępca ordynatora, Oddział Kliniczny Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, . Katedra Psychiatrii i Psychoterapii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach: „Agresja – między wychowaniem a objawem, trudności w diagnozie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży”.

lek. med. Jolanta Klemens – PSYCHOMedical w Bielsku-Białej – „Agresja u dorosłych z zaburzeniami psychicznymi – przyczyny, farmakologiczne i poza farmakologiczne metody radzenia sobie. Jak praktycznie radzić sobie z agresją u chorych psychicznie dorosłych?

prof. dr hab. med. Przemysław Bieńkowski – Katedra i Klinika Psychiatrii, Warszawski Uniwersytet Medyczny Collegium Medicum, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa: „Pobudzenie i agresja. Swoiste czy nieswoiste działanie leków?”

dr hab. prof. UTH Mariusz Z. Jędrzejko – Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku: „Narkotyki i NSP. Agresja przeciwko sobie – nieobliczalność agresji przeciwko innym

mgr Karolina Laurentowska – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku socjologia oraz SWPS w Katowicach na kierunku psychologia, specjalność kliniczna. Psycholog oraz psychoterapeuta w PSYCHOMedical w Bielsku-Białej, psycholog w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzu. „W dialogu z agresją – zachowania agresywne u dzieci i młodzieży z perspektywy pracy terapeutycznej w ujęciu psychodynamicznym

II Konferencja z cyklu zdrowie publiczne: „Rusz ciało – odzyskaj równowagę”

25 – 26 maja 2017r.
Przeprowadzono panel praktyczny dla osób ze stopniem niepełnosprawności. Organizator: Stowarzyszenie FELICITAS, Partnerzy: PSYCHOMedical, Podbeskidzka Izba Pielęgniarek i Położnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 


WYKŁADOWCY:

dr n. biol.  Grażyna Pająk Jak przybliżyć naturę w cywilizowany świat”. Przywracanie struktury wody, neutralizacja smogu elektromagnetycznego

mgr Wojciech PalW zdrowym ciele zdrowy mózg – o wpływie ćwiczeń na mózg, mózgu na ćwiczenia/

dr n. med.  Bogusław Sadlik „Ruch to zdrowie” /nie tylko fizyczne

dr Izabela Zając-Gawlak 12,500 kroków dziennie: uniwersalny lek bez skutków ubocznych

mgr Rafał PiękośKarate – filozofia ruchu i ducha”

mgr Piotr GęborysNarusz równowagę, odzyskaj ciało”.

III Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Wszystko, co powinniście wiedzieć, a boicie się zapytać”

na styku psychiatrii, urologii, seksuologii, ginekologii –
1 kwietnia 2017r.
Organizator: PSYCHOMedical, współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Part- nerzy: Rada Programowa Ośrodka Kształcenia Medycznego Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Powiat Bielski.

WYKŁADOWCY:

prof. dr hab. n.med Zbigniew Lew Starowicz Centrum Terapii Lew Starowicz w Warszawie: „ Nowe standardy diagnostyczne i terapeutyczne zaburzeń seksualnych”

prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak Kierownik Katedry i Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu „Czy seks w okresie menopauzalnym musi boleć i jak to skutecznie zmienić”

dr hab. n. med. Robert Pudlo Katedra Psychiatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Tarnowskich Górach „Wpływ leków przeciwdepresyjnych na funkcje seksualne

dr n. med Marcin Życzkowski specjalista urolog, Fellow of the European Board of Urology, specjalista urolog dziecięcy, Adiunkt Kliniki Urologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach: „Zaburzenia seksualne u pacjentów leczonych z powodu łagodnego rozrostu i raka gruczołu krokowego”.

I Konferencja z cyklu zdrowie publiczne: „Różne spojrzenia na psyche”

24 czerwca 2016r.
Różne perspektyw spojrzenia na osobę z problemami psychicznymi Organizator: Stowarzyszenie FELICITAS, partnerzy: PSYCHOMedical, Starostwo Powiatowe w Bielsku- Białej. Wśród uczestników konferencji obok profesjonalistów wzięło udział jednocześnie 30 osób niepełnosprawnych.

WYKŁADOWCY:

prof. Jerzy Vetulani Zaburzenia psychiczne z punktu widzenia biologii”

lek. med. Jolanta KlemensChoroba psychiczna-stereotypy a rzeczywistość”

mgr Renata Mędrzak-MadusiokCierpienie psychiczne-między zdrowiem a chorobą”

dr nauk teologicznych ks. Marek Studenski „Duchowy wymiar choroby psychicznej”

WARSZTATY:

mgr Karolina Laurentowska „Kiedy (nie)jem, aby żyć; kiedy żyję, aby (nie)jeść”

Z wykształcenia socjolog, psycholog, obecnie w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej. Z zawodu i pasji psycholog: „Z natury kobieta i mama do kwadratu. Z wyboru na co dzień pracuję z dziećmi,  młodzieżą oraz dorosłymi. Pracuję pod stałą superwizją. Z potrzeby ducha bywam czasami zasłuchana, czasami zaczytana, czasami zapatrzona. Z potrzeby ciała jestem miłośniczką aktywnego stylu życia i ruchu. Obszary mojej pracy w zakresie diagnozy i terapii dzieci oraz młodzieży to zaburzenia odżywiania, zaburzenia emocjonalne wieku rozwojowego, zespoły depresyjne, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia lękowe oraz zaburzenia zachowania związane z trudną sytuacją życiową (m.in. rozwód, utrata bliskiej osoby). W zakresie pomocy osobą dorosłym to zaburzenia odżywiania, zaburzenia nerwicowe, zespoły stresu pourazowego, zaburzenia depresyjne”.

mgr Monika Pustelnik „Sny królewską drogą do podświadomości”

Psycholog kliniczny i certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w z pacjentami  Oddziału Całodobowego Psychiatrycznego oraz w Oddziału Dziennego: „od wielu lat pracuję także w Poradni Zdrowia Psychicznego jako psychoterapeuta i diagnosta. Ukończyłam dwuletnie szkolenie w metodzie Psychodramy Moreno. Od 1999 roku prowadzę Prywatny Gabinet Psychologiczny, w którym pracuję terapeutycznie z pacjentami indywidualnymi i z parami (małżeństwami). Stale doskonalę swój warsztat pracy i rozwijam umiejętności uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach.

mgr Irena KumkowskaPosłuchaj ciała-czyli o bólu psychicznym komunikowanym przez ciało”

Posiada certyfikat z psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje jako psycholog, psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego i w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Czechowicach-Dziedzicach.

II Podbeskidzka Konferencja Medyczna: „Depresja kobiet – problem społeczny i medyczny. W XXI wieku nie ma powodu, aby cierpieć…”

16 kwietnia 2016r.
Organizator: PSYCHOMedical w Bielsku-Białej / Zespół Gabinetów Psychiatryczno – Psychologicznych dla Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży/. Współorganizator: Stowarzyszenie FELICITAS. Partnerzy: Okręgowa Rada Lekarska Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Depresja dotyka wiele osób w każdym wieku, również młodych kobiet u progu życia, w okresie prokreacji. Wtedy zawsze pojawia się dylemat, czy mogę planować posiadanie potomstwa gdy choruję? Czy mogę brać leki, gdy planuję ciążę? Czy mogę brać leki, gdy już jestem w ciąży? Co lepsze dla dziecka? Gdzie jest granica? Czy mogę karmić naturalnie po urodzeniu dziecka? Jeżeli tak, to jakie leki?

WYKŁADOWCY:

Profesor Maciej Wilczak – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu: Terapia hormonalna u kobiet w okresie menopauzy – fakty i mity”.

Profesor Przemysław Bieńkowski – Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie -„Bezpieczeństwo leków psychotropowych przed ciążą, w ciąży i po ciąży”

Pan Doktor hab. n. med. Michał Lew-Starowicz – Warszawa: Mózg, seks i leki psychotropowe” Wykład o ośrodkowych uwarunkowaniach seksualności, powiązaniach z zaburzeniami afektywnymi i z leczeniem, etc.

lek. med. Jolanta Klemens – PSYCHOMedical: Nowoczesna farmakoterapii w depresji”.

Stowarzyszenie FELICITAS Kreacja Rzeczywistości

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Nad Białką 1E
Tel: 602 322 713
Tel: 512 459 504
biuro@felicitas.pl

Warsztaty Terapii Zajęciowej FELICITAS

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Nad Białką 1E
Tel: 570 027 479
biuro@felicitas.pl

Warsztaty Terapii Zajęciowej FELICITAS

43-340 Kozy
ul.Bielska 17
tel.519 485 607
biuro@felicitas.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.