Projekty

 

PROJEKTY

Dofinansowane ze środków PFRON

w zakresie organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych.

 

 • „Rusz ciało, odzyskaj równowagę”
  26 maja 2017r.
  W projekcie wzięło udział 100 ze stopniem niepełnosprawności, mieszkańców Bielska-Białej. W ramach projektu odbyło się:

BIEG – po terenach rekreacyjnych Bielska-Białej – mgr Agata Bocian

JOGA – przeprowadzono profesjonalne zajęcia z jogi – mgr Elżbieta Myszkowska: nauczyciel jogi – Certyfikat Międzynarodowego Centrum Sivananda Joga Vedanta

TAI-CHI mgr Piotr Gęborys Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Kung Fu / Wu Shu (legitymacja TKKF)

 • „Górska eskapada w głąb siebie”
  31 sierpnia 2018r.
  Udział wzięło 150 osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, ich rodziny, mieszkańcy Bielska-Białej.

 


TRASA SZLAKIEM NA KOZIĄ GÓRĘ
– (szczyt w Beskidzie Śląskim) /mgr Agata Bocian/ Z Błoni, w pięciu 10-osobowych grupach czerwonym szlakiem uczestnicy wyszli na szczyt góry. Po odpoczynku powrót szlakiem żółtym do Cygańskiego Lasu na polanę pod starą skocznią, na miejsce imprezy.

WARSZTATY TANECZNE – /mgr Irena Kumkowska/ na polanie w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej: uczestnicy projektu doświadczyli jak można potem samemu tańczyć uwalniając emocje, poprawiać nastrój.

WARSZTATY MALARSKIE – /mgr Renata Mędrzak-Madusiok/ w plenerze na polanie w Cygańskim Lesie: ich celem nie była nauka malowania, a doświadczenie przez uczestników malowania na płótnie. Malowanie stanowiło narzędzie do uruchomienia procesów, dzięki którym uczestnicy docierali do swojego emocjonalnego wnętrza, mogli poznać siebie z zupełnie nowej strony, dotrzeć do swojej naturalnej kreatywności. W spokojnej, przyjaznej atmosferze, bez jakichkolwiek oczekiwań i wymagań mogli wyrazić swoją indywidualność, być sobą, cieszyć się chwilą.

OGNISKO INTEGRACYJNE – wtej formie imprezy wzięły również udział rodziny niepełnosprawnych oraz mieszkańcy Bielska-Białej. Wspólnie przygotowane ognisko, umożliwiło wszystkim skorzystanie z poczęstunku w postaci pieczonych kiełbasek, napojów. Zorganizowano wspólne śpiewanie piosenek turystycznych i biesiadnych.

 • „I Ty możesz mieć swoje drzewo”
  10 maja 2019r.

We wrześniu 2019r. osoby niepełnosprawne posiadające stopień niepełnosprawności będące mieszkańcami Bielska-Białej uczestniczyły w akcji sadzenia drzew na terenie Cygańskiego Lasu. We współpracy z Nadleśnictwem posadzono 450 sosen, świerków i buków. Do pomocy osobom niepełnosprawnym w sadzeniu drzew pozyskano 30 wolontariuszy – członków Ochotniczej Straży Pożarnej, uczniów Technikum Ogrodniczego. Akcję zakończyło ognisko integracyjne przy muzyce, wspólnych zabawach i poczęstunku.

Stowarzyszenie FELICITAS Kreacja Rzeczywistości

43-318 Bielsko-Biała
ul.Bierna 20
Tel: 602 322 713
Tel: 512 459 504
biuro@felicitas.pl

Warsztaty Terapii Zajęciowej FELICITAS

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Nad Białką 1E
Tel: 570 027 479
biuro@felicitas.pl

Warsztaty Terapii Zajęciowej FELICITAS

43-340 Kozy
ul.Bielska 17
tel.519 485 607
biuro@felicitas.pl